Klient zgłosił się do nas z chęcią wykonania dekorów na ścianę salonu w domu jednorodzinnym. Dekory (dodatki)  miały znajdować się po przeciwległych stronach jednej ze ścian. Klientowi zależało na tym, aby wstawki wydłużały i poszerzały optycznie salon, wpisując się jednocześnie w design całości.  Do realizacji zamówienia wybrano ryfle w kolorze szarym, który dopełnia się doskonale z wystrojem i nie przytłacza w kontrze z białą ścianą salonu. Grubość i szerokość ryfli, również nie jest przypadkowa. Stosunek wysokości do szerokości ma wizualnie wydłużyć i poszerzyć pokój. Zastosowano  powłokę ryfli na profilowanym styropianie – ryfle zostały wykonane na specjalnie przygotowanej styropianowej płycie, na którą mechanicznie naniesiono kilka warstw tynku Tiserec. Całość  wykończono  wysokiej jakości odpornymi na ścieranie farbami do wnętrz, oraz powłoką ceramiczną zabezpieczającą produkt przed uszkodzeniem mechanicznym. Nasze studio przygotowało prototyp – zgodnie z zaleceniami Klienta. Po akceptacji, przystąpiono do realizacji.  Przygotowane  zamówienie jest od razu gotowe do aplikacji.  Sam proces aplikacji, należy do bardzo prostych. Klient podał dokładne wymiary gotowych elementów, które zostały przygotowane zgodnie ze wskazówkami. Dzięki temu proces montażu, polegał wyłącznie na aplikacji ryfli w wybranym miejscu i wykonaniu oraz zabezpieczaniu punktów zasilających (łącznik światła czy gniazdo zasilające). Ze względu na charakter montażu, wybrano czystszą i szybszą formę aplikacji z wykorzystaniem kleju w pianie , który wystarczy nałożyć, odpowietrzyć i przykleić.  

W drugim projekcie, zastosowano alternatywny produkt – fototynk przestrzenny o strukturze ryfli – cechą charakterystyczną tego produktu jest stuprocentowo wierne odwzorowanie naturalnego wyglądu drewna na grzbietach ryfla. W tym projekcie ryfle są szerokie i niskie co, wizualnie daje całkowicie odmienny efekt – zgodny z zamierzeniem klienta. (Uwaga! Warstwa graficzna, może zawierać dowolny nadruk. Nie musi to być koniecznie struktura drewna.)

Produkt wykonany w technologii łączonej. Ryfle wykonano na styropianowym podkładzie, który przed montażem usunięto. Warstwą łączną jest siatka z włókna szklanego z wyprofilowanymi w elastycznym tynku Tiserec, ryflami. Na, tak przygotowany produkt, naniesiono warstwę graficzną w jakości HD i zabezpieczono przed uszkodzeniem i zabrudzeniem powłoką ceramiczną. Aplikacja i docinanie do wymiarów w obu przypadkach jest takie samo.   

Produkty – ryfle – wszelkiego rodzaju, możemy wykorzystać na każdej równej powierzchni.  Możemy je stosować wewnątrz mieszkań, zarówno w pokojach, salonach jak i kuchniach czy łazienkach. Sposób ich wykonania oraz zabezpieczenia daje taką możliwość.  

Powłoki Tiserec są łatwe w utrzymaniu w czystości. Posiadają zabezpieczającą warstwę ceramiczną, która chroni przed uszkodzeniem oraz daje możliwość usuwania zabrudzeń. Fototynki jak i Ryfle czy inne produkty Tiserec.  Można zmywać dostępnymi płynami bez chlorków czy substancji żrących. Idealnie nadają się płyny do mycia naczyń i myjka ciśnieniowa. Szczegóły w kartach technologicznych dostępnych na stronach produktów.  

Dzięki produktom Tiserec możemy łatwo i szybko nadać wyjątkowy charakter każdemu wnętrzu. 

W tym projekcie zastosowano wstawki optycznie powiększające wnętrze.