Powłoki o strukturze deski to najpopularniejszy produkt firmy Tiserec. W ciągłej sprzedaży od ponad dwudziestu lat. Wielokrotnie modernizowany unowocześniany i dostosowywany do wymagań rynku.
Pierwsze realizacje struktury deski były wykonywane bezpośrednio na elewacji klienta. Wykonywali go pracownicy naszej firmy w terminach uzgodnionych z klientem. Proces ten, był uzależniony od warunków atmosferycznych, wolnych terminów co czyniło go skomplikowanym. Z tego też powodu Firma poszukiwała rozwiązania dającego szersze pole działania i możliwości poszerzenia czasu realizacji. Po kilku latach wprowadziła całkiem zmodernizowany produkt.
Powłokę tynku o strukturze deski w formie pojedynczych paneli
Powłoka ta, po kilku zmianach i modernizacjach polegających na unowocześnieniu linii produkcyjnej oraz masy tynkarskiej będącej głównym składnikiem wyrobu do dziś jest w ciągłej sprzedaży. Nie jest nakładana bezpośrednio na elewację, ale sprzedawana w formie przypominającej panele podłogowe. Klient ma możliwość w bardzo łatwy i prosty sposób sam przykleić na elewację przy czym, proces ten jest dużo mniej zależny od warunków atmosferycznych i dużo szybszy.
Rodzaje powłok o strukturze deski
Powłoka dzieli się na dwa podstawowe rodzaje – ze względu na główny składnik – tynk , z którego jest wykonana.
Powłoka elastyczna
Powłoka nieelastyczna
Wykonana z wysokogatunkowego tynku akrylowego, silikatowego lub silikonowego. Odporna na zginanie i do pewnego stopnia uderzenie.
Wykonana z wyselekcjonowanego tynku mineralnego według receptury Tiserec. Walory estetyczne (wzór, jakość formy wyrazistość słoi) identyczne jak powłok elastycznych. Jedyna różnica przy tym produkcie to brak elastyczności. Idealny produkt (ze względu na niższą cenę, na wyższe kondygnacje, gdzie nie jst narażony na uszkodzenia mechaniczne.
Podział powłok ze względu na grubość
Powłoki dzielą się na cztery grupy:
- Powłoki na 7mm rdzeniu styropianowym bardziej tolerancyjne jeśli chodzi o wyrównanie podłoża. Dają efekt prawdziwych desek wybijając się spod elewacji. Idealne do kombinacji z kilkumilimetrową bonią. Wymiary:199x16cm
- Powłoki bez styropianu. Wymagają równego podłoża. Idealnie elastyczne. Jeśli chcemy mieć gładką elewację (równą z zastosowanym tynkiem strukturalnym) te deski są właściwym wyborem. Wymiary: 199x16cm
- Powłoki zintegrowane. Nowy produkt! Powłoki występują w postaci pasów o powierzchni 3mkw (100x300cm). Grubość max 2mm. Elastyczne i szybkie w montażu.
- Bale – występują w rozmiarach 155x18cm. Wykonywane są na rdzeniu styropianowym o grubości około 27cm
- Powłoka na styropianie o grubości 10mm
- Powłoka bez styropianu o grubości 3mm
- Powłoki o strukturze drewna o powierzchni 3mkw - 2mm
Podział powłok ze względu na kolor
Powłoki ze względu na kolor dzielą się na cztery grupy:
- Białe – posiadają naturalny kolor tynku. Dla zapewnienia konserwacji wymagają malowania.
- Malowane – proponujemy malowanie wyselekcjonowanymi bejcami wodnymi w dostępnych kolorach naturalnego drewna.
- Drukowane – powłoki posiadają nadruk w jakości HD przedstawiający naturalne słoje drewna. Produkt może być pokryty gruntem ceramicznym nadającym mu odporność przed uszkodzeniem.
- Deska palona – jest charakterystyczna zarówno pod względem struktury jak i barwy. Jest to wierne odzwierciedlenie spękanej od temperatury spalonej deski. Występuje również w kolorze adekwatnym do struktury – czarnym
Cechy charakterystyczne powłok
- stuprocentowe odwzorowanie wzoru słojów naturalnego drewna
- łatwy i szybki montaż (klejenie z wykorzystaniem kleju w pianie, kleju akrylowego KA2020 lub kleju mineralnego KS2020 do wszelkich nośnych powierzchni)
- trwały i niewymagający dodatkowej konserwacji produkt dekoracyjny
- wykonany na bazie wysokogatunkowych półproduktów
- odporny na warunki atmosferyczne
- pozbawiony wad naturalnego drewna (wypaczanie, pękanie, konieczność impregnacji) przy zachowaniu jego podstawowych walorów dekoracyjnych
- niewielka waga i duża elastyczność daje nieograniczone możliwości zastosowań (duża elastyczność jest cechą wyłącznie powłok akrylowych)
- łatwe wymiarowanie i dostosowanie do powierzchni za pomocą noża introligatorskiego (powłoki mineralne zaleca się docinać piłą)
Budowa powłoki akrylowej:
- siatka z włókna szklanego 145g/m2
- elastyczny tynk akrylowy lub tynk mineralny z fakturowaną strukturą drewna
- bejca koloryzująca
- opcjonalnie zaprawa spoinująca